Body z Vrbenského vrchu znamenají posun do top 3

• Úvod
  • Novinky
  • Body z Vrbenského vrchu znamenají posun do top 3

Tým Rabbit Czech Racing se o minulém víkendu zúčastnil závodu Vrbenský vrch 2022. Body za čtvrté místo v absolutní klasifikaci skupiny 5 v obou víkendových závodech posunují Adama Králíka s vozem SEAT Leon FR na pódiové třetí místo průběžného pořadí Mistrovství republiky.

Datum zveřejnění:

9. ročník podniku Vrbenský vrch byl rozdělen do dvou samostatných závodů, a to sobotního a nedělního. A zatímco v prvním dnu se jela pouze jedna závodní jízda, která byla navíc z důvodů dešťových přeháněk přerušena, druhý den tohoto podniku byl již standardně ve znamení dvou závodních jízd. Trať ve Vrbně pod Pradědem měřila 3 150 metrů a její převýšení činilo 140 metrů s průměrným stoupání 4,44 %.

Jezdec týmu Rabbit Czech Racing Adam Králík, startující tradičně s vozem SEAT Leon FR, využil hned v sobotu cenných zkušeností z nedávného startu na jednom z nejnáročnějších zahraničních závodů do vrchu v italském Trentu. Na trati Vrbenského vrchu dosáhl v jediné závodní jízdě času 1:50.66 min. a skončil tak na čtvrtém místě v celkovém hodnocení skupiny 5 seriálu MČR ZAV. Jeho ztráta na pódiové umístění v závodě byla necelé dvě desetiny sekundy.

Čtvrtou příčku poté zopakoval i v neděli součtem časů z obou závodních jízd. Dosažení dvou „bramborových“ pozic v celém závodním víkendu však znamenalo pro Adama Králíka připsání 24 důležitých mistrovských bodů. V celkovém pořadí MČR v závodech automobilů do vrchu se tak posunul na průběžné třetí místo ve skupině 5 s počtem 105 bodů.

„V porovnání s evropským závodem v Trentu byla trať tady ve Vrbně samozřejmě mnohem jednodušší a já se zde snažil především přiblížit mým aktuálním konkurentům v českém šampionátu, což se mi zejména v sobotu dařilo, ale pódium mi bohužel uteklo doslova o vlásek,“ hodnotí závod Vrbenský vrch 2022 jezdec Adam Králík a dodává: „I v neděli to nebylo špatné, když jsem zajel své osobní maximum, ale bramborová pozice mi byla na této trati asi předurčena. Pro mě bylo však důležité získat další mistrovské body do domácího šampionátu, a přestože jsem ve Vrbně pódium neoslavil, v průběžném pořadí šampionátu mám radost již ze třetího místa. Teď ale mé myšlenky směřují především na další evropský závod v Polsku.“

Následujícím startem týmu Rabbit Czech Racing bude polská Limanowa. Závod se koná ve dnech 29.- 31. července 2022 a je součástí letošního seriálu FIA Hill Climb Championship.