Brněnská premiéra v testovacím režimu

Brněnská premiéra v testovacím režimu

Tým Rabbit Czech Racing odstartoval o uplynulém víkendu letošní sezónu v závodech automobilů do vrchu. Stalo se tak v rámci prvního podniku Mistrovství ČR, který se konal na brněnském Automotodromu.    

Datum zveřejnění:

Velmi chladné počasí s ranními teplotami okolo 0 °C přivítalo téměř tři desítky jezdců v hodnocení MČR soudobých závodních vozů. V sobotu byly na programu nejprve administrativní a technické přejímky, na které v neděli navázaly měřené jízdy. Celodenní úvodní podnik MČR byl koncipován jako dva oddělené závody, pokaždé se dvěma započítávanými jízdami, kterým předcházely celkem dvě tréninkové jízdy. Právě netradičně chladné počasí s nízkou teplotou povrchu závodní tratě o délce 2,4 kilometru bylo velkou výzvou pro všechny jezdce, především z pohledu volby pneumatik a nastavení tlaků. Poměrně zásadní letošní organizační změnou seriálu MČR, ve vztahu ke startům týmu Rabbit Czech Racing, je také sjednocení skupin 5a a 5b do jedné společné skupiny 5, což přináší do závodům vyšší konkurenční prostředí i vlivem větších rozdílů ve výkonu vozů.

Tým Rabbit Czech Racing se na letošní sezónu připravoval již od závěru minulého roku a hlavní změny směřoval k výkonnostnímu posílení techniky, tedy závodního vozu SEAT Leon FR. Bohužel vlivem současné ekonomické situace se několik zásadních komponent a speciálních dílů dodávaných ze zahraničí zpozdilo v dodávce a vůz byl tak dokompletován jen několik hodin před odjezdem do Brna. I proto se jezdec Adam Králík zaměřil v obou závodech především na prověření techniky a testovaní jednotlivých úprav na voze bez ohledu na umístění. I tak ale dokázal ve většině jízd zlepšovat svůj dosažený čas. V klasifikaci skupiny 5 poté v prvním závodě dosáhnul součtem časů z obou jízd na čtvrtou příčku. V druhém závodě, opět při stejném součtu, zlepšil svůj čas o více něž jednu sekundu. Ten však stačil až na pátou příčku ve skupině 5.

„Brněnský výsledek beru jako realitu. Vlivem zpoždění dodávky dílů na úpravu jsme nemohli absolvovat plánovaný předsezónní test a já jsem právě v neděli na Automotodromu v Brně seděl letos v autě poprvé. Za tohoto stavu jsme přešli více do testovacího režimu a pracovali především na nastavení vozu. Samozřejmě po loňském stříbře v českém šampionátu není tento brněnský výsledek tím, co bych chtěl. Ale přesto jsme udělali dost práce a stále se zlepšovali. Teď musíme ještě dokončit plánovanou montáž bezpečnostní nádrže a pak absolvovat nějaký delší test, abych si na změny zvyknul. Motivace mi rozhodně nechybí a moc se už těším na další letošní závody,“ řekl po úvodním podniku MČR říčanský rodák Adam Králík.

Dalším startem týmu Rabbit Czech Racing bude začátkem května závod automobilů do vrchu Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou.     

FOTOGALERIE