Bronzový vstup do českého šampionátu

Bronzový vstup do českého šampionátu

Tým Rabbit Czech Racing si ze svého prvního závodního víkendu přiváží cenné pódiové umístění. Jezdec Adam Králík získal v premiérovém startu s novým vozem Seat Leon FR v nedělním závodě skupiny 5b v rámci podniku MČR v závodech automobilů do vrchu Ecce Homo ve Šternberku krásné třetí místo. 

Datum zveřejnění:

Nový tým Rabbit Czech Racing pojal zdejší start především jako přípravu na další závody českého šampionátu. Celkem dvě tréninkové a dvě závodní jízdy po oba dny poskytly příležitost prověřit zcela nově připravený vůz Seat Leon FR a zaměřit se na případné změny v jeho nastavení.

Zkrácená trať Ecce Homo, legendárního závodu do vrchu, kde se konají automobilové podniky od 20. let minulého století, měřila pouhých 4800 metrů. V sobotu absolvoval Adam Králík nejprve dvě úvodní tréninkové jízdy, a zatímco první jízda byla víceméně seznamovací, v druhé už dokázal zajetý čas zrychlit o 5 sekund. Odpolední první závodní jízda nedopadla podle týmových představ, protože jezdec musel odstavit vůz na trati po technických potížích s řazením. Ve druhé závodní jízdě, před kterou byla závada odstraněna, došlo k dalšímu zrychlení oproti úvodnímu tréninku. Zajetý čas 2:57,25 s. stačil na sobotní čtvrté místo ve skupině 5b.

V neděli se za polojasného počasí opakoval stejný formát závodu. Po úvodních tréninkových jízdách přišly na řadu dvě jízdy závodní. Kvůli předčasného ukončení závěrečné jízdy (olej na trati) se Adamu Králíkovi bohužel počítal pouze čas dosažený v prvním startu. V něm dokázal svůj Seat Leon FR dostat do cíle na vrchol Ecce Homo v čase 2:49,89 s. A právě toto výrazné zrychlení oproti sobotě přispělo k zisku skvělé bronzové příčky ve skupinovém hodnocení.

„My jsme jeli na Ecce Homo do Šternberku především s tím vyzkoušet náš nový vůz před dalšími závody, které nás letos čekají. S autem jsem jel krátce na úvodním testu, a to bylo málo, takže nastavení auta, zejména jeho výšky, pokračovalo během sobotních tréninků. během první závodní jízdy přišla nešťastná kombinace technického nedostatku a mé reakce – po chybném přeřazení jsem ztratil pátý převodový stupeň,“ řekl k situaci na trati talentovaný říčanský jezdec. „Abych vůz ještě víc nepoškodil, rozhodl jsme se ho odstavit na trati. Ulevilo se mi, když jsme v servisním depu zjistili pouze banální závadu na táhlech řazení,“ vysvětluje Adam. „Neděle už byla v pohodě a bylo to znát na mých časech, kdy jsem zrychlil oproti sobotě o celých šestnáct sekund. Mám samozřejmě velkou radost z pódiového umístění a získali jsme také mnoho cenných zkušeností k nastavení auta. Teď musíme zapracovat na dalším vyladění našeho Leona, především v oblasti zadní nápravy a brzd,“ shrnuje závodník.  

Tým Rabbit Czech Racing má v plánu účast na závodě MČR, který se jede koncem května opět ve Šternberku.                

                

FOTOGALERIE