Dobšinský kopec pouze v tréninkovém módu

Dobšinský kopec pouze v tréninkovém módu

Tým Rabbit Czech Racing se o víkendu zúčastnil dalšího podniku MČR v závodech automobilů do vrchu ve slovenské Dobšiné, avšak závod byl z bezpečnostních důvodů bohužel předčasně ukončen pořadatelem.

Datum zveřejnění:

Do Dobšiné odjížděl tým Rabbit Czech Racing s cílem vyzkoušet v úvodních tréninkových jízdách nové uložení zadní nápravy závodního vozu Seat Leon FR jezdce Adama Králíka. Během sobotního tréninku došlo k vážné havárii jednoho z účastníků se zraněním jezdce i traťového maršála. Po pečlivém zvážení všech bezpečnostních kritérii na trati nakonec pořadatel raději zrušil celý podnik.

„Samozřejmě mě velmi mrzí, že jsme nemohli v nedělních závodních jízdách pokračovat. Je to ovšem zcela pochopitelné – bezpečnost jezdců i traťových komisařů musí být na prvním místě. V každém případě jsme v Dobšiné odjeli alespoň dvě tréninkové jízdy v naší třídě 5b, během kterých jsme se zaměřili na aktuální úpravy na našem voze. Celkově jsme se opět posunuli dopředu co do stability podvozku a odezvy brzd, což mi nyní umožňuje přesnější i rychlejší nájezdy do zatáček. Nezbývá tedy než počkat na další mistrovský závod, na který se moc těším,“ sdělil po sobotních tréninkových jízdách říčanský talent Adam Králík.                    

V původním sportovním plánu týmu Rabbit Czech Racing byla účast na dalším závodě MČR Ústecká 21. Tento podnik byl však pořadatelem zrušen.

FOTOGALERIE