Dvě páté příčky na Zámeckém vrchu

Dvě páté příčky na Zámeckém vrchu

Tým Rabbit Czech Racing pokračoval o uplynulém víkendu v účasti v letošním seriálu Mistrovství ČR závodů automobilů do vrchu. Druhým podnikem domácího šampionátu byl proslulý Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou.  

Datum zveřejnění:

Poměrně proměnlivé počasí během celého víkendu se pro mnoho jezdců z přibližně šedesátičlenného startovního pole všech kategorií MČR stalo náročnou výzvou. Dešťové přeháňky na trati závodu, vedoucího okolo Zámku Náměšť nad Oslavou s celkovou délkou 2030 metrů a převýšením 106 metrů, ovlivnily zejména úvodní sobotní část závodu. Postupně ale trať vysychala a ve zbytku soboty i také v neděli si jezdci ve svých závodních speciálech užili nástrahy tratě s osmi levými a šesti pravými zatáčkami, doplněnými dvěma zpomalovacími retardéry.

Jezdec týmu Rabbit Czech Racing Adam Králík přijel na moravskou Vysočinu sbírat další zkušenosti s poměrně zásadními změnami na svém voze SEAT Leon FR ještě před svým květnovým premiérovým startem v evropském šampionátu. V rámci sobotních úvodních dvou tréninkových jízd spoléhal výhradně na pneumatiky do mokra. V první závodní jízdě, která se už jela na osychající trati se suchými pneumatikami, dosáhl času 1:19.08, což odpovídalo pátému místu klasifikace skupiny 5.

Po dvouleté přestávce, způsobené opatřeními proti šíření nemoci Covid-19, došlo také ke změně v organizaci celého závodu. A zatímco v sobotu se nakonec uskutečnily dvě tréninkové jízdy a odpoledne pouze jedna závodní, v neděli se po jediné tréninkové jízdě rozjeli jezdci k celkem třem závodním měřeným jízdám. Do celkové klasifikace se však započítávaly pouze dva nejrychlejší dosažené časy z uvedených třech jízd. Adam Králík během celého víkendu své dosažené časy neustále zlepšoval, zejména díky zlepšující se výkonnosti nových pneumatik do sucha. I přes výrazné zlepšení svého času o přibližně 4,5 sekundy v porovnání se sobotními časy zopakoval nakonec opět pátou příčku v klasifikaci skupiny 5.

„Mým úkolem tady na Zámeckém vrchu bylo pokračovat v získávání jízdních zkušeností s naším autem, kterého bylo osazeno novou homologovanou bezpečnostní palivovou nádrží. Rozhodli jsme se také pro nasazení nových pneumatik do sucha. Bohužel jsem je ale mohl poprvé použít až sobotu odpoledne na jedinou závodní jízdu, což nebylo z pohledu jejich zajetí úplně ideální. V neděli jsem si na ně už daleko více zvyknul a bylo to vidět i na lepších časech,“ uvedl v cíli nedělního závodu Zámecký vrch říčanský jezdec Adam Králík a dodal: „Malým hendikepem byla neznalost této tratě, a tak jsem ve volném čase co nejvíce studoval onboard záběry z vozu pro lepší zapamatování náročných úseků. Celkově jsem byl s výkonností auta mnohem spokojenější, než tomu bylo na prvním závodě v Brně. Musím však směřovat v dosažených časech blíže k pódiu. Na programu teď máme splnění našeho týmového snu – start v evropském šampionátu. Velmi se na to těším.“

Dalším startem týmu Rabbit Czech Racing bude koncem května legendární závod automobilů do vrchu Ecce Homo ve Šternberku, který je zároveň čtvrtým podnikem seriálu FIA European Hill Climb Championship 2022.      

FOTOGALERIE