Evropské body navzdory omezenému tréninku

Evropské body navzdory omezenému tréninku

Tým Rabbit Czech Racing přivezl z italského závodu automobilů do vrchu na trati Trento – Bondone cenných osm bodů do klasifikace seriálu FIA European Hill Climb Championship. Jezdec Adam Králík přivezl v jediné závodní jízdě svůj SEAT Leon FR na šestém místě v klasifikaci skupiny 5. 

Datum zveřejnění:

Za doslova tropických teplot se o minulém víkendu konal pátý závod evropského šampionátu závodů do vrchu, jehož trať o délce 17 300 metrů se startem v italském městě Trento vyniká nejen svojí délkou, ale také mírou obtížnosti v podobě jejího technicky náročného profilu a množstvím zatáček. Cíl náročného závodu s převýšením 1 350 metrů byl tradičně v obci Vason nedaleko vrcholu hory Monte Bondone.    

Původní program závodního víkendu sliboval startujícím jezdcům dvě sobotní tréninkové jízdy a pouze jednu závodní jízdu v neděli. Právě důležitá tréninková fáze se ale Adamovi Králíkovi poměrně zkomplikovala. V první sobotní jízdě mu bohužel zabránila protnutí cílové pásky banální technická závada na hydraulickém válečku ovládání spojky, která znamenala okamžité odstavení vozu na trati. V servisním depu byla následně tato závada odstraněna.  

Bohužel ani do cíle druhého tréninku se však Adam Králík nepodíval. Tentokrát však bylo na vině rozhodnutí pořadatelů o zrušení této jízdy vlivem časového zpoždění celkového programu dne. Naproti tomu v neděli už nastoupili na start jediné závodní jízdy všichni jezdci přesně dle časového harmonogramu a Adam Králík dosáhl v cíli časem 13“ 09, 564 na šesté místo v klasifikaci skupiny 5.

„Já jsem i vzhledem k průběhu závodu s výsledkem spokojený. Ještě před odjezdem jsme posílili náš SEAT Leon v oblasti výkonu motoru ve společnosti Dieselpower Race Engineering a byl jsem také nesmírně rád za včasné dodání suchých pneumatik Hankook, které se tady velmi osvědčily. V sobotu se mi jelo hodně dobře a spokojený jsem byl i s nastavením brzd. O to více mrzela drobná závada na spojce, kterou jsme ale s pomocí našich kamarádů z jiného českého týmu odstranili,“ hodnotí úvod italského závodu jezdec Adam Králík a dodává: „Zrušení druhé sobotní jízdy je prostě smůla, ale i k takovým prestižním závodům to někdy patří. Spokojený s vozem jsem byl také v nedělní závodní jízdě, kterou stejně jako v sobotu doprovázely tropické teploty v oblasti Trenta. Vše nakonec dobře dopadlo a já si mohl ve svých devatenácti letech splnit svůj sen na této nádherné trati závodit, za což patří dík všem mým partnerům, fanouškům a samozřejmě mým rodičům, bez kterých bych tu nemohl startovat.“

Adam Králík si šestým místem v závodě Trento – Bondone připsal osm mistrovských bodů do klasifikace skupiny 5 seriálu FIA European Hill Climb Championship, což ho aktuálně řadí na dělenou pátou a šestou příčku průběžného pořadí, kterou sdílí se stejným počtem dosažených bodů s italským jezdcem Renatem Paissanem.

Dalším závodem týmu Rabbit Czech Racing bude Vrbenský vrch 2022, který se koná ve dnech 15.- 17. července 2022 ve Vrbně pod Pradědem jako součást seriálu Mistrovství ČR ZAV 2022. 

FOTOGALERIE