Konec sezóny se dvěma pódiovými příčkami

Konec sezóny se dvěma pódiovými příčkami

Poslední podnik seriálu MČR v závodech automobilů do vrchu se konal na Automotodromu Brno. V sobotním dvojzávodu si jezdec týmu Rabbit Czech Racing Adam Králík dojel pro jedno druhé a jedno třetí místo ve skupině 5. Ukončil tak letošní úspěšnou závodní sezónu dvojnásobným pódiovým umístěním a celkovým 4. místem ve své třídě seriálu MČR ZAV 2022.   

Datum zveřejnění:

Legendární brněnský okruh však nepřivítal téměř sedmdesát jezdců Mistrovství ČR zrovna přívětivým počasím. Od sobotního rána panovala na nad tratí o délce 2 435 metrů a převýšením 73 metrů hustá mlha s lehkým deštěm, a to vše přinutilo pořadatele ke zpoždění programu celé akce. Přesto se všichni jezdci nakonec utkali na mokré trati v rámci tréninku a dvou samostatných závodů. V každém závodě se sčítaly časy ze dvou jízd.  

Letošní druhý vicemistr seriálu FIA European Hill Climb Championship Adam Králík se přijel do Brna především rozloučit s úspěšnou sezónou 2022 a důstojně zakončit také domácí šampionát v závodech automobilů do vrchu. Hned v úvodním tréninku ukázal na okruhu své zkušenosti z bývalého působení v kartingu a s mokrými pneumatikami se dokázal umístit na druhém místě ve skupině 5.

Se stejnou jistotou za volantem svého vozu SEAT Leon FR vstoupil také do dvou jízd dopoledního závodu a v cíli se tak mohl radovat ze stříbrné příčky na pódiu, tedy nejúspěšnějšího svého výsledku v letošním domácím šampionátu. V odpoledním závodě zesílily v obou jízdách dešťové přeháňky a drobná zaváhání Adama na trati neumožnila zopakovat jeho dopolední výkon. Přesto si nakonec, po velmi těsném souboji, došel opět k pódiu pro dva další poháry, a to za bronzovou příčku ve skupině 5 a také za stejné umístění v kategorii juniorů.

Adam Králík tím ukončil letošní sezónu Mistrovství ČR v automobilových závodech do vrchu na velmi cenném 4. místě celkové klasifikace skupiny 5. Po seškrtání výsledků dle pravidel domácího šampionátu získal celkem 128 bodů. 

 „Do Brna jsem si to přijel hlavně užít, protože okruhy hodně sedí mému jezdeckému stylu. To se nakonec potvrdilo i v prvním sobotním závodě, ve kterém jsem dojel druhý ve skupině. Opakoval se tak minulý rok, kdy jsem sezónu zakončil úspěchem sice v jiném seriálu, ale také na okruhu. Tam to však bylo tehdy vítězství. Současné výsledky jsou dány asi tím, že jsme v září absolvovali dost závodů a já se hodně vyjezdil,“ vysvětlil svoji spokojenost z konce sezóny Adam Králík a dodal: „V sobotu odpoledne jsem ale na dešti v součtu o necelé dvě sekundy prohrál boj o stříbro a skončil třetí. Celkové čtvrté místo v páté skupině domácího šampionátu v letošní sezóně ale jen potvrzuje úspěch, kterého jsme s naším týmem dosáhli za uplynulých dvanáct měsíců. Byla to náročná pouť dvěma prestižními seriály, ale dali jsme to se ctí a mám z toho velkou radost. Teď se však už musím věnovat studiu na vysoké škole, ale fanoušky možná potěšíme ještě jedním vystoupením na prestižní domácí akci. Ale nechme se překvapit.“

FOTOGALERIE