Na Ústecké 21 již těsně pod pódiem

Na Ústecké 21 již těsně pod pódiem

Doslova letní počasí provázelo jezdce o uplynulém víkendu při automobilových závodech do vrchu Ústecká 21, čtvrtý závod Mistrovství republiky pořádaný Autoklubem ČR. Adam Králík se vyrovnaným výkonem po oba víkendové dny umístil na čtvrtém místě klasifikace skupiny 5 a také na stejném místě v hodnocení juniorů.    

Datum zveřejnění:

Tým Rabbit Czech Racing přijel do Ústí nad Orlicí získat nejen body do domácího šampionátu, ale připravit se zde také na další podnik FIA European Hillclimb Championship 2022, který se pojede v italském městě Trento. Závod Ústecká 21 s délkou 3650 metrů, jedenadvaceti zatáčkami a převýšením 225 metrů totiž v některých technických členitých pasážích připomíná právě zmíněnou italskou trať.

Náročnost uplynulého závodního víkendu však nespočívala pouze v technickém profilu trati, ale také ve vysokých venkovních teplotách přesahujících 30°C. Jezdec týmu Adam Králík nastoupil na start opět s vozem SEAT Leon FR a již v prvních sobotních tréninkových jízdách se řadil ke středu pole startujících jezdců ve skupině 5. V obou závodních jízdách prvního dne se oproti tréninku zlepšil a součtem dosažených časů skončil na čtvrtém místě v klasifikaci skupiny 5.

Jedna tréninková a dvě závodní jízdy se v neděli v podání Adama Králíka odehrály na podobném scénáři. A přestože se v tréninku Adam dostal do trojice nejrychlejších jezdců ve skupině 5, součet obou závodních jízd znamenal nakonec opět čtvrtou příčku, avšak se ztrátou pouhých 2,81 sekundy na pódiové umístění. Čtvrté místo obsadil Adam Králík také v hodnocení juniorů a do klasifikace českého šampionátu si připsal celkem 24 bodů, což ho posunulo o jednu příčku výše na průběžné čtvrté místo.

„Byl to těžký závodní víkend hlavně díky až tropickým venkovním teplotám, ale i to patří k závodění a na jihu Evropy, kam míříme na další závod to nebude určitě o nic lepší. Pro mě byla trať v Ústí nad Orlicí nová, a tak jsem se s ní zejména v sobotu více seznamoval. Zároveň to ale byl dobrý trénink na Trento, kam na přelomu června a července odjíždíme k dalšímu podniku evropského šampionátu,“ hodnotí říčanský jezdec Adam Králík průběh závodu Ústecká 21 a dodává: „Celkově jsme se ale zase posunuli o kus dále a trochu mě mrzí, že se mi nepodařilo v neděli najít na trati ty necelé tři vteřiny na pódium. Ale rozhodně jsme již v českém šampionátu pódiu blíže. Teď už se ale soustředíme na druhý start v Evropě.“    

Dalším startem týmu Rabbit Czech Racing bude pátý podnik FIA European Hillclimb Championship 2022 v italském městě Trento, který se koná ve dnech 1. – 3. července 2022. Adama Králíka čeká náročná trať na vrchol italské hory Monte Bondone s délkou 17,3 kilometrů a převýšením 1350 metrů. 

FOTOGALERIE