Slovenský Jankov vršok přinesl důležité body do MČR

  • Úvod
  • Novinky
  • Slovenský Jankov vršok přinesl důležité body do MČR
Slovenský Jankov vršok přinesl důležité body do MČR

Zejména nedělní závod víkendového podniku Jankov vršok 2021, který byl součástí Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu, sehrál pro tým Rabbit Czech Racing velmi důležitou roli z pohledu celkové klasifikace domácího šampionátu.

Datum zveřejnění:

Právě v době konání závodů Jankov vršok 2021 bylo totiž oznámeno zrušení následujícího závodu MČR a do hry tak vstoupila bodová strategie jednotlivých jezdců a týmů. Pořadatelé letošního ročníku slovenského podniku Jankov vršok připravili všem účastníkům kvalitně zorganizovanou akci. Závod z Uhrovce až na Jankov vršok nabídnul více než stovce závodních jezdců ze Slovenska, České republiky, Polska, Rakouska a Maďarska kvalitní trať o celkové délce 3700 metrů s 27 zatáčkami a převýšením 250 metrů.

Jezdec týmu Rabbit Czech Racing Adam Králík zde startoval především s cílem ověřit vývojové kroky na jeho voze Seat Leon FR, což v předešlém závodě v Dobšiné nebylo možné, vzhledem k jeho zrušení pořadatelem. Naopak tři tréninkové a čtyři závodní jízdy na Jankov vršok za příjemného počasí vytvořily během celého víkendu skvělé podmínky pro další vylepšení v nastavení závodního vozu Seat Leon FR. 

Sobotní celkový výsledek Adama Králíka byl bohužel ovlivněn kuriozním technickým problémem, způsobeným volně ležícím předmětem na trati. „Na startu bylo všechno úplně v pořádku. Bohužel v úvodní části tratě ležel v mé závodní stopě igelitový obal z pneumatiky jiného vozu. Tento obal se dostal do levého předního brzdiče, což způsobilo okamžité omezení účinnosti této brzdy. Logicky jsem tak musel být hodně opatrný v nájezdech do zatáček, což způsobilo časovou ztrátu. Bylo to kuriozní, ale i takové věci se mohou stát,“ řekl po sobotní jízdě jezdec Adam Králík. 

Obě nedělní závodní jízdy už byly pro říčanského rodáka v mnohem lepších podmínkách, což se odrazilo nejen ve zlepšeném sečteném čase o přibližně 12 sekund, ale také v absolutní klasifikaci třídy 5b. Dosažený čas z obou jízd přinesl Adamovi Králíkovi v silné mezinárodní konkurenci nakonec sedmé místo v cíli. Získaných 6 bodů ho poté posunulo v celkové klasifikaci MČR třídy 5b na skvělou druhou příčku.                                

„Ze slovenského Jankova vršku odjíždíme hodně spokojeni. Chtěl bych poděkovat pořadatelům za skvělou organizaci v obou dnech a přál bych si více takových závodů v budoucnu. My jsme tady měli určité úkoly ohledně nastavení našeho Seatu a podařilo se nám je splnit. V neděli se mi jelo mnohem lépe a mám opravdu velkou radost, že v úvodní sezóně svého nového týmu s novým závodním vozem si držíme nyní v šampionátu pěkné druhé místo,“ řekl v cíli Adam Králík a dodal: „Mé poděkování směřuje také do týmu Pfeifer motorsport za skvělou technickou spolupráci na našem voze.“  

V původním sportovním plánu týmu Rabbit Czech Racing byla účast na dalším závodě MČR Ústecká 21. Tento podnik byl však pořadatelem zrušen.

FOTOGALERIE