Slovinské body pro průběžný bronz v evropském šampionátu

  • Úvod
  • Novinky
  • Slovinské body pro průběžný bronz v evropském šampionátu
Slovinské body pro průběžný bronz v evropském šampionátu

Další důležité mistrovské body do evropského šampionátu za celkově sedmé místo ve skupině 5 přivezl říčanský jezdec týmu Rabbit Czech Racing Adam Králík ze slovinské Ilirske Bistrice. V průběžné klasifikaci letošního šampionátu si tak upevnil svojí bronzovou pozici. 

Datum zveřejnění:

Další podnik automobilových závodů do vrchu v rámci seriálu FIA European Hill Climb Championship se uskutečnil o uplynulém víkendu ve Slovinsku na trati v Ilirske Bistrici. Téměř šest desítek startujících jezdců, bodově započítávaných do evropského šampionátu, se potýkalo nejen s nástrahami tratě Ilirska Bistrica – Šembije dlouhé 5 010 metrů s převýšením 206 metrů a průměrným stoupáním 4,2 %, ale také s náhlou nedělní změnou počasí.

V sobotním programu došlo nejprve ke změně v podobě snížení počtu tréninkových jízd z původních tří na dvě. Jezdec týmu Rabbit Czech Racing Adam Králík měl tak možnost vůbec poprvé vyzkoušet svůj vůz SEAT Leon FR na této slovinské trati. Skupina 5 byla v tomto závodě jednou z jezdecky nejpočetnějších v celém dosavadním letošním seriálu. Adamovy cíle proto směřovaly především k zisku co nejvíce bodů do klasifikace Mistrovství Evropy.

V neděli pak do celkového dění na trati vstoupilo proměnlivé počasí. Zatímco v první závodní jízdě na suché trati byla volba pneumatik zcela jednoznačná, ve druhé finálové jízdě se v Ilirske Bistrici před startem strhla vydatná dešťová přeháňka. Ta poté rozdělila jezdce ve skupinách podle typu nazutých pneumatik. Adam Králík zvolil pneumatiky pro mokrý povrch, ale než došlo k jeho skutečnému startu do poslední jízdy, trať na většině místech oschla. I za těchto podmínek dokázal zajet čas, který ho nakonec zařadil na celkové sedmé místo ve skupině.

„V Ilirske Bistrici jsem startoval vůbec poprvé, a tak jsem samozřejmě obě tréninkové jízdy věnoval poznávání jednotlivých úseků této náročné tratě. Před odjezdem do Slovinska jsme navíc udělali několik úprav na autě, a tak to byl zároveň čas pro ověření jejich funkčnosti,“ vysvětlil Adam Králík průběh sobotního tréninku a dodal: „Během nedělního odpoledne nás bohužel potkala stejná situace s volbou pneumatik po krátkém, ale vydatném dešti jako v polské Limanowé. Zvolil jsem jistotu a nasadil pneumatiky pro mokrý povrch, jenže ten vlivem vysoké teploty rychle oschnul, takže jsem ztratil nějaký čas. Celkově si ale vezu domů šest důležitých bodů pro klasifikaci v evropském šampionátu a zůstávám tak průběžně třetí ve skupině 5.“                     

Následujícím startem týmu Rabbit Czech Racing bude závod Buzetski dani v Chorvatsku, který se koná ve dnech 16.- 18. září 2022. Jedná se o poslední podnik letošního seriálu FIA European Hill Climb Championship.       

FOTOGALERIE