Švýcarský bronz s letošním premiérovým pódiem

  • Úvod
  • Novinky
  • Švýcarský bronz s letošním premiérovým pódiem
Švýcarský bronz s letošním premiérovým pódiem

Poprvé v letošní sezóně se jezdec týmu Rabbit Czech Racing Adam Králík postavil v cíli na pódium pro tři nejúspěšnější účastníky skupiny 5. Stalo se tak v rámci závodu prestižního seriálu FIA European Hill Climb Championship ve švýcarském St.-Ursanne.       

Datum zveřejnění:

Trať sedmého podniku evropského šampionátu, na které se s mírnými úpravami konají závody do vrchu již od roku 1955, měřila 5 180 metrů s převýšením 350 metrů. S

Trať sedmého podniku evropského šampionátu, na které se s mírnými úpravami konají závody do vrchu již od roku 1955, měřila 5 180 metrů s převýšením 350 metrů. Samotný závod má obrovskou tradici a bojů o nejrychlejší čas se tady zúčastnili slavní automobiloví závodníci, mezi jinými legendární Švýcar Jo Siffert, taktéž domácí matador Fredy Amweg a v neposlední řadě „kopcová“ hvězda posledních let Ital Simone Faggioli, který zde devětkrát zvítězil.

Letošní ročník však provázely rozmary počasí v podobě vytrvalých dešťových přeháněk před tréninkovými jízdami a následně také mlhy na trati, které si nakonec vynutily změny v programu celého víkendu. Jednou z těchto změn bylo snížení počtu sobotních tréninků pouze na dvě jízdy oproti plánovaným třem.

Jezdec týmu Rabbit Czech Racing Adam Králík se hned v první tréninkové seznamovací jízdě zařadil mezi tři nejrychlejší účastníky ve skupině 5. Vrásky na čele členů jeho týmu však způsobila druhá tréninková jízda, ve které došlo na závodním voze SEAT Leon FR k částečnému zavzdušnění palivového systému a tím ztrátě výkonu. Adam tak sice dojel do cíle této jízdy, avšak s výraznou časovou ztrátou.

Nedělní závodní jízdy byly sice kvůli mlze opět časově posunuty, ale startovalo se již za slunného počasí. V první závodní jízdě si dojel Adam Králík ve svém osobním maximu časem 2:39,979 pro třetí místo ve své skupině. Stejného umístění dosáhl i v druhé závodní jízdě, kdy svůj čas ještě vylepšil o více než 2,5 sekundy. Celkovým výsledkem tak bylo jeho třetí místo ve skupině 5 a tím první pódiové umístění v letošní sezóně.

„Saint-Ursanne je závodem na rychlé trati a v krásném prostředí nejen pro jezdce, ale i pro množství zdejších diváků. Pro mě byla trať, stejně jako v předešlých evropských závodech, zcela nová a potřeboval jsem tedy trochu času na její poznání. Situaci mi sobotní déšť zrovna neulehčil, ale podmínky byly pro všechny stejné. Hodně jsme si oddychnul, když jsme po druhém tréninku zjistili a odstranili příčinu omezeného přívodu paliva do motoru,“ vysvětlil Adam Králík průběh sobotních jízd a dodal: „V neděli se rozjasnilo nejen počasí, ale také moje šance na první podium v sezóně 2022, na kterou jsem dlouho čekal. Obě jízdy jsem absolvoval bez výrazných chyb, v druhé jsem dokonce ještě zrychlil, a nakonec dvěma třetími místy dosáhnul na celkový bronz. Mám velkou radost, že letošní prémiové pódium přišlo právě v náročném evropském šampionátu a mé velké poděkování tak směřuje především k rodině, fanouškům i týmovým partnerům. “                  

Následujícím startem týmu Rabbit Czech Racing bude závod ve slovinské Ilirské Bistrici, který se koná ve dnech 2.- 4. září 2022 a je rovněž součástí letošního seriálu FIA European Hill Climb Championship.                   

FOTOGALERIE