Vítězné zakončení premiérové sezóny

Vítězné zakončení premiérové sezóny

Uplynulý víkend ukončil premiérovou sezónu nového týmu Rabbit Czech Racing, a to letošním posledním závodním startem Adama Králíka s vozem SEAT Leon FR. Toto vyvrcholení celoroční snahy bylo korunováno úspěchem v podobě vůbec prvního vítězství v závodě ve třídě N2000 v rámci seriálu EDDA CUP na Autodromu v Mostě. 

Datum zveřejnění:

Ukončení sportovní sezóny 2021 týmu Rabbit Czech Racing proběhlo na Autodromu Most, kde se v sobotu 23. října konal poslední dvojzávod seriálu EDDA CUP. Stejná trať o délce 4 100 metrů pro oba závody nabídla kvalitní povrch mosteckého okruhu a také špičkové kvalitní zázemí pro všechny jezdce a týmy. K bezproblémovému průběhu celého závodního dne přispělo i slunečné počasí, byť s nižšími venkovními teplotami.

Po úvodním dopoledním tréninku následovaly dvě jízdy prvního závodu. V té první zajel Adam Králík na voze SEAT Leon FR velmi solidní čas 2:10:35 a ten ho vynesl s náskokem 0,88 sekundy do průběžného vedení ve třídě N2000. Ve druhé jízdě prvního sobotního závodu dokázal svůj čas ještě zrychlit o téměř 3 sekundy a součtem obou časů se mohl talentovaný říčanský jezdec s náskokem 0,65 sekundy radovat ze svého premiérového vítězství ve třídě N2000 v barvách nového týmu Rabbit Czech Racing.

Druhý sobotní závod se jel bez tréninkových jízd, avšak v jeho programu byly tři závodní jízdy, ze kterých se do celkové klasifikace započítávaly dva nejrychlejší dosažené časy. Čas v první jízdě stačil na průběžné třetí místo, ale v jízdě následující se již opakovala situace z prvního závodu a Adam v ní zvítězil s náskokem 0,4 sekundy. Třetí měřená jízda poté rozhodovala o celkovém pořadí druhého závodu a jezdci museli reagovat i na krátkodobé dešťové přeháňky. Adamovo těsné druhé místo v této poslední jízdě se ztrátou pouhých 0,61 sekundy na vítěze znamenalo v cíli stříbrnou pozici ve třídě N2000.

Adam Králík tak dosáhl pódiového umístění v obou závodech, což byl jeho letošní nejlepší výsledek v závodech automobilů do vrchu. „Jsem nesmírně šťastný z dnešních výsledků, které uzavřely první sezónu mého nového týmu. Snažil jsme se hledat v autě i v jízdním stylu všechny časové rezervy a podařilo se to. Okruh mi přirozeně sedí, protože jsem mohl využít bohaté zkušenosti z motokár, a navíc jsem v Mostě mohl čerpat z rad kamaráda Ivana Houzáka, který mostecký okruh dobře zná ze svých aktivit týmu HKC Racing. Posunulo se dopředu i chování podvozku mého auta, i když občas jsem cítil malou nedotáčivost. Všechno tak vyšlo na jedničku a mohl jsem s týmem oslavit premiérové vítězství. Už teď se ale těším na příští sezónu,“ řekl po sobotních obou závodech jezdec Adam Králík a dodal: „Velké poděkování posílám i mé rodině, partnerům a stejně tak do týmu Pfeifer motorsport za skvělou letošní technickou spolupráci na našem voze.“   

Dalším bodem letošního programu týmu Rabbit Czech Racing je účast na výstavě RACING EXPO, která se koná ve dnech 30.-31. října na výstavišti PVA EXPO v pražských Letňanech. 

FOTOGALERIE